Rafting
Pre vodákov máme k dispozícii hneď niekoľko
možností, ako sa vyžiť na divokej vode.

 Adrenalín si môžete užiť na riekach Belá a Váh, či na umelom kanáli v Liptovskom Mikuláši.

 

    

Rafting na rieke Belá

Rafting na rieke Belá patrí medzi najkrajšie prírodné splavy na Slovensku. Je pomerne náročný, preto sa odporúča len skúsenejším raftérom alebo v sprievode inštruktora.

Belú je najlepšie splavovať na konci apríla a v priebehu mája, keď sa na horách topí sneh a tiež výdatne prší. Belá sa nachádza v severovýchodnej časti Liptova a pramení priamo pod vrchom Kriváň. Tradične sa splavuje z Podbanského (od Kokavského mosta) do mesta Liptovský Hrádok (17km).

Trať sa sa dá prispôsobiť podľa vašich potrieb, takže môžete skončiť pri železnom moste do Liptovskej Kokavy, pri Autocampingu Vavrišovo alebo až v Liptovskom Hrádku.

Perfect rafting weekend with a perfect accomodation!

Great location in the middle of a pine forest. Milan and his wife were so helpful, always happy! Good music at the reception desk, even the dog (Dzejar) sang a song for us! Breakfast and dinner were delicious and more than enough! Everything was perfect! Thank you Lodge Sileo! I hope we will meet again in the near future! :)

Stardani

Dunakeszi,
Hungary

Horný úsek Kokavský most – Pribylina

Od Kokavského mosta tečie rieka Belá veľkým spádom a úzkym korytom cez smrekový les. Voda v tomto úseku preteká cez veľké balvany a vytvára tak veľké vlny a valce, ktoré robia rafting v tomto úseku výnimočne atraktívnym. Záver úseku je pri železnom moste, v blízkosti obce Pribylina. Nachádza sa tu mohutný skalný prah, ktorý v čase vysokej hladiny vytvára zaujímavé vlny.

Dolný úsek Pribylina – Liptovský Hrádok: Úsek od železného mosta až do Liptovského Hrádku tečie v menej zalesnenom prostredí. Rieka má menší spád a často sa rozlieva do viacerých ramien. Najväčšie vlny na rieke Belá sa nachádzajú práve tu, nad malou vodnou elektrárňou. Voda tečie cez bridlicové prahy a vytvára nádherné vlny a valce, ktoré sa zvyknú meniť v prípade rôznych výšok hladiny. Obtiažnosť: Stredná až ťažká, WW II – III+

rafting Bela

Rafting na rieke Váh – vhodný pre začiatočníkov, aj rodiny s deťmi

Splavovanie Váhu je oproti Belej nenáročné a vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Túto časť Váhu môžete splavovať od Červeného kúta (sútok Čierneho a Bieleho Váhu) pri obci Kráľova Lehota po vodnú elektráreň pri obci Uhorská Ves.

Červený kút sa nachádza približne 5 kilometrov na východ od mesta Liptovský Hrádok, neďaleko horského priechodu Čertovica. Raftový splav vedie popri meste Liptovský Hrádok a pokračuje popri autokempe na Borovej Sihoti, obci Podtúreň a končí v Uhorskej Vsi.

Tento splav patrí medzi najmenej náročné, takže je vhodný aj ako zábava pre rodiny s deťmi. Počas splavu môžete vidieť Váh z rovnakého pohľadu ako mali liptovskí pltníci na prelome 19. a 20. storočia. Len s tým rozdielom, že v tých dobách sa používali jednoduché drevené plte.

Splav je limitovaný len výškou vodnej hladiny, ktorá je dostatočná počas celej raftovej sezóny.

Obtiažnosť: Nízka WW I – II

Dĺžka a čas splavu: Červený kút – Uhorská Ves 11 km – cca 1.5 – 2 hodiny

Rafting na Vahu

Rafting v Areáli vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši – domovskom kanáli Michala Martikána a Eleny Kaliskej

Umelý kanál svojou obtiažnosťou a vybavením spĺňa parametre svetovej úrovne. Tento kanál je „domácim prostredím“ olympijských víťazov Michala Martikána a Eleny Kaliskej..

Areál je využívaný pre rôzne športové činnosti, vo vybraných termínoch je možný splav aj na raftových člnoch. Pre svoju dostupnosť a dostatok priestoru na najrôznejšie aktivity sú na území areálu často robené firemné akcie a oslavy skĺbené s adrenalínovou zábavou..

Ak práve nepatríte medzi skúsených raftérov, tak si tento kanál najlepšie užijete v sprievode skúseného inštruktora. Na tomto kanáli sa budete točiť vo vani a pádlovať do valcov, dokiaľ budete vládať. Výhodou areálu je aj to, že vaši kamaráti vás počas celej jazdy môžu sledovať a povzbudzovať z brehu..

Areál je v správe športového klubu, preto je rafting možný len mimo tréningov a pretekov. Okrem tohto už nie sú žiadne obmedzenia, keďže areál je k dispozícii počas celej sezóny bez ohľadu na výšku vody..

Obtiažnosť: Stredná až ťažká, WW II – III+.

Dĺžka a čas splavu: 350–400m, štandardne 2 hod (viac jázd).

Ozvite sa nám a veľmi radi vám vytvoríme program na mieru.

rafting kana