Lyžovanie v okolí

Najbližšie od nás, približne 10 minút jazdy autom, máte lyžiarske stredisko Podbanské. Vďaka nadmorskej výške 1100 m, v ktorej sa stredisko nachádza, má výborné podmienky na lyžovanie. Lyžiarska sezóna na svahoch v Podbanskom býva nadpriemerne dlhá a trvá v priemere 100 až 115 dní. Svahy strediska sú strednej a nízkej náročnosti, takže sú vhodné aj pre deti a menej zdatných lyžiarov. Nachádzajú sa tam 4 vleky a na svoje si prídu aj pokročilý lyžiari.

SKI Centrum Opalisko

Neďaleko Liptovského Mikuláša, približne 25 minút autom od nás, sa nachádza SKI Centrum Opalisko. Pre najmenších majú k dispozícii prírodné klzisko, sánkarsku dráhu a detský areál. V stredisku sa nachádza aj bežecký areál, ktorý má 30 km bežeckých tratí. Majú 5 umelo zasnežovaných zjazdoviek, 4 vleky a sedačku, takže dlhé rady vás isto nečakajú.

Jasná Nízke Tatry

Do tohto lyžiarskeho strediska sa dostanete po diaľnici približne za 28 minút.

Jasná ako najväčšia lyžiarska aréna ponúka množstvo aktivít. Výborné podmienky pre zimné športy, 49 km upravených zjazdoviek a moderný zasnežovací systém len potvrdzujú atraktivitu tohto strediska. Zimná sezóna trvá približne 5 mesiacov.

Solisko – Štrbské pleso Solisko – Štrbské pleso

Do tohto lyžiarskeho strediska sa od nás dostanete približne za 30 minút. Štrbské Pleso ponúka na svahoch Predného Soliska 9 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí. Využiť tu môžete služby požičovní lyží, snowboardov, ski – servisov a lyžiarskych škôl pre začiatočníkov.

Pre bežkárov sú na Štbskom plese k dispozícii bežecké trate v celkovej dĺžke až 26,5 km. Takisto nočné lyžovanie si isto zamilujete. Ak obľubuteje adrenalín, navštívte atraktívny snowpark.

Skialpinizmus

Zaujalo vás voľné lyžovanie a k tomu radi využijete svoje lezecké schopnosti? Áno, aj v tomto prípade si prídete na svoje.

Baranec, Západné Tatry

Dominanta Liptova a zároveň tretí najvyšší vrch Západných Tatier. Z výšky 2185 m n. m. dovidíte na Baníkov, Plačlivé, Ostrý Roháč či hrebeň Otrhancov. Dostanete sa naň dvoma spôsobmi. Cez Žiarsku alebo Račkovu dolinu. Od Žiarskej to vychádza necelé 4 hodiny pomalým tempom. Od Račkovej je to trocha dlhšie, približne tie 4 hodiny.

Račkova dolina – Končistá

Od Račkovej doliny sa po lesnej ceste dostanete cez Úzku dolinu až k poľane Prostredné. Výstup ide až ku kolibe pod Klinom. Od koliby sa dostanete k Račkovym plesám, kde svah naberá svoju strmosť. Po stúpaní vyjdete až do Račkoveho sedla a mierne stúpanie vás dostane na vrchol Končistej. Odtiaľ viete zlyžovať dole k plesám.

Račkova dolina – Klin

Táto trasa je podobná ako trasa na vrchol Končistej. K nej sa z Račkovho sedla dostanete stúpaním doľava. Ak ale chcete ísť na Klin, dáte sa na o niečo dlhšie stúpanie doprava. Z Klina môžete hneď zlyžovať ku kolibe, a to juhozápadným svahom. Máte ale možnosť prejsť sa po hrebeni na juh a až odtiaľ zlyžovať dolu ku kolibe.

Bežecké lyžovanie

Liptovská Kokava – Podbanské má upravovanú trať dlhú 10 km. Do Liptovskej Kokavy sa viete dostať 2,8 km neupravovanou stopou, prípadne za 6 minút autom. Liptovská Kokava má aj korčuliarsky okruh.

Podbanské – Kmeťov vodopád je trasa dlhá približne 8 km. Žltou trasou sa dostanete po rázcestie Kôprovej a Tichej doliny, zelenou trasou prídete na rázcestie Pod Grúnikom a modrá trasa vás dovedie až ku Kmeťovmu vodopádu.

Z tých menších trás môžeme spomenúť trasu Pribylina – Ústie Úzkej doliny, ktorá má 3,5 km.

Aj pre nadšencov backcountry bežiek je Sileo tým správnym miestom. Les, lúky a zvážnice v okolí vám umožnia vychutnať si počas celej zimy jedinečnú zimnú turistiku.

Ztých menších trás môžeme spomenúť trasu Pribylina – Ústie Úzkej doliny, ktorá má 3,5 km a Pavčina Lehota – Žiarce so vzdialenosťou 1,6 km.
Trasu Závažná Poruba – Opalisko môžete poňať až dvoma spôsobmi. Jedna trasa má dĺžku cez 2 kilometre a druhá je takmer 5 km dlhá. 
Malinô Brdo má bežeckú trať dlhú necelý 1 kilometer.

Bežkársku výstroj si môžete požičať v stredisku Jasná Nízke Tatry, v Liptovskom Mikuláši a v Závažnej porube.