Turistické atrakcie v okolí Račkovej doliny

Nachádzame sa v Západných Tatrách v Račkovej doline. Vďaka našej polohe v regióne Liptov sa môžeme pýšiť krásnou prírodou. Samotný Liptov patrí k najvyhľadávanejším destináciám v oblasti slovenskej turistiky. V okolí nájdete množstvo nádherných turistických trás, jaskýň, termálnych prameňov a skanzenov.

Od nás je to všade blízko.

Liptov

Liptov je jedinečný, je rozmanitý má hory, jazera a plesa, dlhe kilometre jaskýň a termálnu vodu. Má bohatú históriu. A hlavne má nás:) Máte tu čo objavovať.

20 km od nás sa nachádza najväčšia vodná priehrada na Slovensku – Liptovská Mara.

Jej hlavným účelom je protipovodňová ochrana, no pod hrádzou sa nachádzajú aj 4 turbíny na výrobu elektrickej energie. Kúpanie, člnkovanie, rybárčenie či jazda vodným skútrom, to všetko môžete zažiť v nádhernej panoráme Chočských vrchov, Západných, Vysokých a Nízkych Tatier. Zo strediska v Liptovskom Trnovci sa dokonca viete dostať na vyhliadkovú plavbu po Mare.

Približne 2km od Liptovskej Mary, v okrese Liptovský Mikuláš, sa nachádza archeologická lokalita Havránok.

Je tam vybudované múzeum v prírode. Nachádza sa tam aj keltské opevnenie osady Kotínov s druidskou svätyňou z 1. storočia pred Kristom.

Do 40 minút jazdy zo Silea máte k dispozícii až 3 termálne parky. Tatralandia je od nás 22 km, Aquapark Gino Paradise je troška ďalej, a to 39 km. Tretím aquaparkom je Aquacity Poprad, ktorý je od nás vzdialený 50 km.

V Tatralandii si môžete zaplávať v bazénoch s termálnou alebo obyčajnou vodou. Deti sa vyšantia na toboganoch. Oddýchnuť si môžete v SPA zóne, prípadne si zasurfovať. V Aquacity zasa majú veľmi dobre vybavené kryocentrum pre otužilcov.

Približne 15 km od nášho penziónu sa nachádza termálny prameň Kaďa v Liptovskom Jáne.

Je veľmi dobre dostupný z priľahlej diaľnice a môžete sa v ňom kedykoľvek zadarmo okúpať. Vyviera z neho pitná a silne mineralizovaná voda. Je tak veľmi obľúbenou destináciou domácich i turistov.

Ak si chcete užiť výhľady, hrebeňovku a zároveň si ušetriť šliapanie do kopca, máte hneď niekoľko možnosti. Z Jasnej sa viete dostať na Chopok 2024 m.n.m. Zo Štrbského plesa zasa na Solisko. Zo Smokovca pozemnou lanovkou na Hrebienok. Z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso alebo na Lomnický štít 2634 m.n.m.

Jedným z najkrajších motovýletov v Tatrách je horná nádrž Neznáma – Čierny Váh.

Kliknite na video a vychutnajte si jedinečný výhľad. V Žiarskej doline zoberte deti do Medvedej štôlňe. Je to jediné sprístupnené staré banské dielo na Liptove. Zážitok, na ktorý budete dlho spomínať. Čelovú lampu dostane každý návštevník pred vstupom, špeciálny odev ani obuv nepotrebujete.

Do 30 km od nás sa nachádzajú aj tri sprístupnené jaskyne – Demänovská ľadová jaskyňa, Demänovská jaskyňa slobody a Stanišovská jaskyňa.

V okolí viete navštíviť aj Važeckú jaskyňu, Jaskyňu mŕtvych netopierov či Bystriansku jaskyňu. Pre nadšencov jaskyniarstva je v Liptovskom Mikuláši novovybudované Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva.

Milovníci skanzenov si prídu na svoje v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline či v Múzeu oravskej dediny v Zuberci.

Skanzen v Pribyline je súčasťou Liptovského múzea a radí sa medzi najmladšie skanzeny na Slovensku. Expozície dokumentujú život v 18., 19. a na začiatku 20. storočia. Múzeum Oravskej dediny leží v nádhernom prostredí v podhorí Roháčov. V niekoľkých celkoch sa tam nachádza viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry